Technická olympiáda

Technická olympiáda je súťaž, určená pre žiakov 5.- 9. ročníka. Pozostáva z vedomostného testu, zameraného na poznanie technických materiálov, ich vlastností a použitia v praxi, elektrotechniku, techniku v domácnosti, informatiku a históriu techniky. Žiaci súťažia v dvoch kategóriách - kategória A je určená pre ôsmakov a deviatakov, v kategórii B súťažia žiaci 5. - 7. ročníka.

Okresné kolo technickej olympiády sa uskutočnilo v novembri 2020 online formou. Zúčastnili sa ho žiaci 7. – 9. triedy, ktorí po úspešnom riešení úloh školského kola postúpili do okresného. Pri vyhodnocovaní okresného kola systém vyhodnotil len obmedzený počet účastníkov online súťaže. V kategórii A (žiaci 8. – 9. ročníka, súťažiaci ako tím) sa deviataci Filip Išky a Lukáš Zahoranský umiestnili na 4. mieste so súčtom 63,5 bodov (max 92 bodov).

Ema Šteinerová (7. tr.) obsadila 7. miesto. Ďakujeme všetkým zúčastneným za reprezentáciu školy. (I. Plachá)