Technická olympiáda

Technická olympiáda je súťaž, určená pre žiakov 5.- 9. ročníka. Pozostáva z vedomostného testu, zameraného na poznanie technických materiálov, ich vlastností a použitia v praxi, elektrotechniku, techniku v domácnosti, informatiku a históriu techniky. Žiaci súťažia v dvoch kategóriách - kategória A je určená pre ôsmakov a deviatakov, v kategórii B súťažia žiaci 5. - 7. ročníka.

V školskom roku 2019/2020 sa do školského kola Technickej olympiády zapojili žiaci 7. - 9. triedy. Po vyhodnotení vedomostného testu do okresného kola postúpil dievčenský tím z 9. triedy Sofia Bartová a Karolína Pravdová. Okresné kolo sa konalo vo štvrtok 28. novembra 2019 v Prievidzi, kde naše dievčatá po vedomostnom teste a praktickej časti obsadili 9. miesto a stali sa úspešnými riešiteľkami súťaže. Vo vedomostnom teste získali spolu 35 bodov (max 60), v praktickej časti získali spolu 51 bodov (max 60). Ďakujeme za reprezentáciu školy! (I. Plachá)