Navigácia

 • Karanténne opatrenie v ZŠ

  Oznamujeme žiakom a rodičom, že na základe potvrdeného výskytu ochorenia Covid-19 u žiakov 2. a 5. triedy rozhodol riaditeľ školy o prerušení prezenčného vyučovania v týchto triedach do stredy 26. 1. 2022 vrátane. Žiaci 2. a 5. triedy sa budú vzdelávať v tomto období dištančnou formou. Ostatné triedy sa ďalej vzdelávajú prezenčne podľa bežného rozvrhu. Odporúčame všetkým rodičom, aby otestovali deti AG samotestami zvlášť v prípade, ak sa u nich prejavia aj mierne príznaky ochorenia (nádcha, upchatý nos, kašeľ, zvýšená teplota, bolesť hrdla, bolesť hlavy, únava, bolesť svalov, hnačka).

 • Vianočný darček

  24. decembra 2021 sa pod školským vianočným stromčekom objavil krásny darček v podobe nových a zaujímavých kníh, ktorých domovom sa stane školská knižnica.

  Po návrate z prázdnin vás, milí žiaci, čakajú neuveriteľné, ale pravdivé mačacie príbehy z celého sveta a najlepšia detská kniha roka Tetovaná mama. Unikátom v našej knižnici bude nadčasová publikácia Chlapec, krtko, líška a kôň, ktorá si našla svoje miesto v srdciach detských i dospelých čitateľov. Príbeh veľryby Gerdy, ktorá hľadá svoj domov, zaujme najmenších čitateľov nielen ľahkosťou slova, ale i nádhernými ilustráciami. Priateľstvo, zaľúbenie, problémy s rodičmi, či obyčajný zubný strojček sú témami ďalších vianočných kníh, ktoré si medzi vami určite nájdu spokojných čitateľov.

  Ďakujeme Rade rodičov pri Základnej škole s materskou školou Bystričany za podporu čítania našich žiakov v podobe finančného príspevku, za ktorý sme uvedené knihy nakúpili. (Z. Horniaková)

 • Séria Na slovíčko, pán/pani ...! vzniká v priebehu školského roka 2021/2022 ako jedna z foriem podpory a inšpirácie čítania kníh u našich žiakov. Každý mesiac si vybraní žiaci z II. stupňa základnej školy zvolia učiteľa, s ktorým budú viesť a zaznamenávať rozhovor o knihách a vzťahu k nim.

  Prvým účastníkom interviewu sa stal pán riaditeľ školyMgr. Kamil Šteiner, ktorý sa netají svojou záľubou čítania kníh. Rozhovor, ktorý viedli Paulína Gálusová a Adam Barta, žiaci 9. ročníka, sa uskutočnil 3. decembra 2021. O tom, čo číta rád pán riaditeľ, či má rád poéziu alebo filmové spracovania kníh, a mnoho ďalšieho sa dozviete v časti Projekty a aktivity. (Z. Horniaková)

 • Pytagoriáda je matematická súťaž pre žiakov 3. – 8. ročníka, ktorej osobitosťou je nielen riešenie rôznych matematických úloh, ale aj dôraz na rýchlosť riešenia. Školské kolo sa konalo v dňoch 8. decembra 2021(3., 4., a 5. ročník) a 9. decembra 2021 (6., 7. a 8. ročník)  online formou. Úspešní riešitelia školského kola postupujú do okresného kola: Štefan Humaj (3. tr.), Simona Bartová (4. tr.), Zoja Dadová (5. tr.), Jakub Hruboš (6. tr.), Adriana Bartová, Ema Šteinerová (obe 8. tr.). Výsledky všetkých súťažiacich si môžete pozrieť v časti Olympiády a súťaže

 • O2 Akadémia Mateja Tótha pre základnú školu

  Žiaci 1. - 4. triedy základnej školy v Bystričanoch budú mať možnosť zúčastniť sa na ročnom programe rozvoja pohybových zručností vďaka tréningovému programu O2 Akadémia Mateja Tótha. O účasť v programe sa škola prihlásila a získala ho víťazstvom v hlasovaní medzi prihlásenými školami. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili v hlasovaní - žiakom, učiteľom, zamestnancom školy a ich blízkym i vzdialeným rodinám, občanom a vedeniu obce, priateľom školy, podporujúcim organizáciám a školám, známym i neznámym hlasujúcim, vďaka ktorým škola vyhrala v Trenčianskom kraji v kategórii škôl do 200 žiakov.

 • Vianoce v klube

  Adventné obdobie v školskom klube sa nieslo v znamení príprav na vianočné sviatky. Spoločne s deťmi sme vyrábali rôzne ozdoby, ktorými sme skrášlili vianočnú výzdobu a samozrejme stromček. S radosťou sme sa pustili do pečenia a zdobenia chutných medovníčkov. Spoločne sme si na nich pochutnali na našom klubárskom vianočnom posedení, kde nechýbala dobrá nálada, darčeky a vianočné pesničky. Na sviatočnú nôtu nám zahral pán učiteľ Peter Schmidt, ktorému touto cestou ďakujeme. A už nám zostáva len popriať si navzájom .... Šťastné a veselé Vianoce.... a nech sa nám splnia všetky želania a sny. Pozrite si fotografie v albume Vianoce v klube. (P. Bartová, A. Oravcová)

 • Výtvarné súťaže s vianočnou tematikou

  Časť žiakov prvého a druhého stupňa sa zapojila do dvoch výtvarných súťaží. Prvou bol „Vianočný zázrak“. Vyhlásili ju SCSPP Logopedys Zemianske Kostoľany. Do tejto súťaže boli poslané práce žiakov 2. ročníka. Deti dielka tvorili pod vedením pani učiteľky I. Zvalovej. Výtvarne práce žiakov 5., 7., a 8. ročníka boli zaslané do súťaže s názvom „Vianočné kúzlo“. Žiaci tvorili pod vedením Petry Bartovej. Pozrite si v albume Výtvarné súťaže s vianočnou tematikou

 • ŠKD - Mikuláš v klube

  Mik, mik, Mikuláš zavítal medzi nás. Za krásne básničky a pesničky obdaril sladkosťami dobré detičky. Pozrite si fotografie v albume ŠKD - Mikuláš v klube. (P. Bartová)

 • Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

  Časť žiakov 8. a 9. ročníka sa zúčastnila v školskom kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci si preverili svoje vedomosti v čítaní s porozumením, gramatike a počúvaní s porozumením. Najviac bodov (93/120) získala žiačka 8. triedy Michaela Sluková, ktorá postupuje do okresného kola olympiády. Tá sa uskutoční online 13.1.2022. Úspešnými riešiteľmi sa stali aj Martin Kiripolský (77/120) a Adam Barta (72/120). Gratulujem víťazke a ďakujem všetkým za účasť. (E. Mendelová)

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

  Blížiace sa Vianoce nenechali ľahostajnými deti zo školy, ktoré sa spolu s triednymi učiteľmi a asistentkami začiatkom decembra 2021 zapojili do celoslovenskej zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok, a pripravili 20 škatúľ s drobnými darčekmi, milými kresbičkami a pozornosťami pre obyvateľov domovov dôchodcov a domovov sociálnych služieb v blízkom regióne. Škatule sme odovzdali koordinátorke programu a dúfame, že potešia všetkých, ktorým sú určené. Výsledok zbierky si pozrite v albume Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok(I. Plachá) 

 • Červené stužky - výtvarná súťaž ku kampani

  S blížiacim sa 1. decembrom, ktorý je Svetovým dňom boja proti AIDS, sa zapojila aj naša ZŠ do výtvarnej súťaže zameranej na oboznámenie sa detí s týmto dňom. Všetky výtvarné práce žiakov 5. ročníka boli zaslané do uvedenej súťaže Červené stužky, ktorej snahou je zviditeľniť Svetový deň boja proti AIDS. Výtvarné práce si pozrite v albume  Červené stužky - výtvarná súťaž ku kampani. (P. Bartová)

 • ŠKD - Vychádzka k betlehemu v obci

  A je to tu! Najkrajšie sviatky v roku, Vianoce, sa už neodmysliteľne blížia. Kto z nás by sa netešil na toto čarovné obdobie? Je to čas plný krásnych žiarivých ozdôb všade okolo nás, pokojných chvíľ strávených v kruhu rodiny a vianočných darčekov pod stromčekom. 1. Adventnou nedeľou začína toto krásne obdobie a väčšina z nás v tento deň symbolicky zapaľuje prvú sviečku na adventnom venci. Aj v našej obci sa už začali prípravy na Vianočné sviatky. Počas adventu, Vianoc, Nového roka až do Troch kráľov nám sviatočnú atmosféru spríjemňuje originálny drevený betlehem, ktorý je umiestnený na námestí v Bystričanoch. S deťmi zo školského klubu sme v piatok 26. novembra 2021 išli na menšiu prechádzku do centrálnej zóny našej obce a pozreli sme si Bystričiansky betlehem, do ktorého pribudli nové postavičky: anjelik a zvieratká. Deti sa mali možnosť dozvedieť veľa zaujímavých veci priamo od autora plastik pána Michala Bartu. Najviac sa deťom páčili ovečky a pastiersky psík. Na záver si pochutnali a zohriali sa pri detskom vianočnom punči. Pozrite si fotografie v albume ŠKD - Vychádzka k betlehemu. (P. Bartová)

 • Technická olympiáda - okresné kolo

  Okresné kolo Technickej olympiády sa uskutočnilo vo štvrtok 25. novembra 2021 online formou pre žiakov oboch kategórií. V tomto školskom roku sme do súťaže zapojili len žiakov 9. triedy, ktorí súťažia v kategórii A ako tím. Online test vyriešili žiaci samostatne a ich bodové zisky sa prepočítali do výsledku dvojice. Obsahom súťažného testu boli úlohy teoretického aj praktického charakteru, zamerané na rôzne odvetvia technickej praxe aj údržby domácnosti. Deviataci Adam Barta a Martin Kiripolský sa umiestnili na 7. mieste (súťažilo 17 tímov) a stali sa úspešnými riešiteľmi súťaže. Obom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. (I. Plachá)

 • Okresné kolo OSJL sa uskutočnilo 12. novembra 2021 formou online testu. V okresnom kole získal náš žiak Adam Barta 24/25 bodov podobne ako víťaz. Odovzdanie vypracovania o 2 minúty neskôr ho odsunulo v celkovom hodnotení na 2. miesto. Adamovi Bartovi blahoželáme k výbornému výkonu a ďakujeme za reprezentáciu školy.  Viac si o priebehu súťaže prečítate v časti Olympiády a súťaže(Z. Horniaková)

 • Aj strašidlá sú kamoši

  Dňa 9. novembra 2021 školská knižnica prilákala žiakov I. stupňa do svojich priestorov, aby sa zoznámili s novými knihami prostredníctvom akcie Aj strašidlá sú kamoši. V úvode mali žiaci možnosť pozrieť si knižné novinky k téme strašidiel a duchov od S. Vebrovej Rodinka Dušičkovcov (Strašidlá medzi nami) a R. Jeffersona Strašidelné príbehy skvelých kamošov. Okrem vybraných príbehov z uvedených kníh im knihovníčka Z. Horniaková čítala aj ďalšie strašidelné príbehy – Školské strašidlo (A. Jakubovský), Nočné strašidlo (D. Vagala), Pozor, v dome straší! (M. Drgoň) a i. Počas strašidelného čítania si žiaci vyrábali papierové strašidielka, 2D strašidelný mafin a 2D príšernú bosorku. Veríme, že sme deti veľmi nevyľakali a do školskej knižnice zavítajú aj inokedy. Pozrite si fotografie v galérii Aj strašidlá sú kamoši. (Z. Horniaková)

 • Záložka do knihy spája školy

  12. ročník česko-slovenského projektu

  Dňa 2. novembra 2021 sme úspešne zavŕšili našu účasť v 12. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní. Počas celého mesiaca október vlastnoručne vyrábali žiaci ŠKD I (v sprievode pani vychovávateľky Mgr. A. Oravcovej), ŠKD II (v sprievode p. učiteľky Mgr. P. Bartová) i žiaci IV. ročníka (v sprievode p. učiteľky Mgr. K. Lukáčovej) záložky pre svojich kamarátov zo Základnej školy s materskou školou Jatov. Žiaci sa inšpirovali knižným príbehom o Mimoňoch či ľudovými piesňami a ľudovými motívmi z hodín hudobnej výchovy. Všetkým žiakom i pani učiteľkám/vychovávateľkám ďakujeme za spoluúčasť v projekte a veríme, že naše záložky prinesú kamarátom z Jatova nielen radosť, ale i úžitok. Vytvrorené záložky si pozrite v galérii Záložka do knihy spája školy. (Z. Horniaková)

 • Beseda s poľovníkom v ŠKD

  Pri príležitosti Sviatku svätého Huberta - patróna poľovníkov sa v piatok 5. novembra 2021 konala v školskom klube detí beseda s poľovníkom pánom Ľubošom Dodokom, ktorému ďakujeme za ochotu prísť deťom porozprávať niečo bližšie o živote lesných zvierat a o tom, čo všetko znamená práca poľovníka. Deti si vypočuli kopu nových zaujímavostí, dozvedeli sa, že byť poľovníkom neznamená mať len poľovný lístok a zelené oblečenie. Ale, že je k tomu potrebná aj úprimná láska k prírode, zvieratám a najmä záujem obetovať ich ochrane veľkú časť svojho voľného času. Deti sa tiež pomocou aktivity učili napríklad rozoznávať stopy lesných zvierat. Každé dieťa si nakoniec od pána poľovníka vyslúžilo malý darček, ktorý im priniesol, či už v podobe magnetky, odznaku alebo pohľadnice. Všetci sme si toto popoludnie veľmi užili a dozvedeli sme sa veľa nových informácií. Pozrite si fotografie vo fotoalbume Beseda s poľovníkom v ŠKD. (A. Oravcová)

 • Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice - podpora zážitkového učenia

  25. október 2021 sme v našej škole slávili Medzinárodný deň školských knižníc zapojením sa do súťažného celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice s podtitulom Radostná podpora zážitkového učenia školskou knižnicou.

  Naším cieľom bolo zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu. V tomto školskom roku sme sa zamerali na žiakov I. stupňa – ročníky I., II., III., IV., pre ktorých boli v školskej knižnici pripravené zaujímavé aktivity. Viac si o akcii prečítate v časti Projekty a aktivity. Fotografie si pozrite vo fotoalbume Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice - podpora zážitkového učenia. (Z. Horniaková)

 • Halloween v klube

  Začiatok novembra sa už tradične spája s dušičkami. Sviatok všetkých svätých je venovaný pamiatke zosnulých. Ľudia chodia na cintorín a zapaľujú sviečky. V našich končinách je tento sviatok veľmi pokojný a strávený v kruhu rodiny. V iných krajinách sa v posledný októbrový večer oslavuje Halloween, ktorý sa stáva čoraz populárnejší aj u nás. Tento sviatok je veľmi atraktívny hlavne pre deti. Preto sme sa aj my, pani vychovávateľky rozhodli pripraviť v oddeleniach ŠKD halloweensku zábavu. Jedno krásne popoludnie sme si vyzdobili školský klub tekvicami, strašidlami a ozdobami, ktoré zhotovili deti. Obliekli sme sa do vlastnoručne vytvorených kostýmov a zaujímavých masiek. A zábava mohla začať. Oslavu si v školskom klube detí užili najskôr „malkáči“ a potom „veľkáči“. Nechýbala dobrá nálada, chutné občerstvenia, ale aj kopec zábavných hier. Pozrite si fotografie v galérii Halloween v klube. (A. Oravcová, P. Bartová)

 • Deň sporenia

  31. október je Medzinárodným dňom sporenia. Pripomenuli sme si ho teoreticky i prakticky. Piataci vysvetľovali pojmy: peniaze, sporenie, banka, úrok..... Na hudobnej výchove k textu vytvárali jednoduchú melódiu. Tretiaci na matematike riešili slovné úlohy týkajúce sa nákupu, obchodu, domácnosti. Štvrtáci sa po spoločnom rozhovore o sporení vybrali do miestneho obchodu na nákup. Vo výbere detí prevažovali sladké dobroty. Najpodstatnejšie bolo, že deti poznajú hodnotu peňazí. Vedia, čo si za danú hodnotu môžu kúpiť a koľko si môžu odložiť do svojej pokladničky. Pozrite si fotografie v galérii Deň sporenia. (K. Lukáčová)

strana: