Navigácia

Žiacka konferencia Partnerská škola ZŠ Komenského, Odry, Česká republika Európsky deň jazykov Ukážte sa v dobrom svetle - program SE, a.s. Deň srdca Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice Deň narcisov Čitateľská gramotnosť Finančná gramotnosť Červené stužky Európsky týždeň športu Deň Európy V základnej škole úspešnejší II. Na slovíčko, pán/pani...! Recyklohry Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. Let´s Celebrate Europe O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Projekty a aktivity

Žiacka konferencia

Žiacka konferencia je spôsob projektového vyučovania, do ktorého sú zapojení všetci žiaci a pedagógovia v škole. V rokoch 2013 - 2016 boli témy príspevkov do konferencie ľubovoľné, od roku 2017 je na začiatku školského roka vyhlásená téma Žiackej koferencie, ku ktorej v priebehu roka žiaci - jednotlivci alebo tímy - vypracovávajú príspevky. Námet si zvolia sami, obvykle zodpovedá časti učiva alebo vlastnej preferencii riešiteľov. Vyvrcholením práce je verejná prezentácia referátov a projektov, ktorá sa koná v apríli alebo v máji príslušného školského roka.

Riešené témy Žiackej konferencie:

2019/2020              Žijeme zdravo. V tomto školskom roku sa z dôvodu pandemických obmedzení Žiacka konferencia neuskutočnila, tému presúvame na školský rok 2022/2023.

2018/2019              Šport. Olympijské hry v starovekom Grécku - 5. trieda, Ako sa hrali naše staré mamy - 7. trieda, Šport z pohľadu fyziky - 7. trieda, Aplikácie a funkcie smartfónov vhodné pri športovaní - Mgr. K. Šteiner, Prieskum športových aktivít žiakov 5. - 9. triedy - 9. trieda, Športové výkony zvierat - 6. trieda, História futbalového klubu v Bystričanoch - 8. trieda, Možnosti športovania v Bystričanoch - 8. trieda, Poznáte kin-ball? Netradičná loptová hra - 9. trieda

2017/2018              Šaty robia človeka. Módna prehliadka s pesničkami -1. trieda, Netradičná móda - 2. trieda, Módne spievanie - 3. trieda, Regionálny kroj a jeho súčasti - 4. trieda, Školské uniformy áno alebo nie? Prieskum názorov žiakov školy - 6. trieda, Módna abeceda - 7. trieda, Na Divokom západe - 8. trieda, Textilné materiály, ich vlastnosti a použitie - 8. trieda, Cesta odevu, prieskum pôvodu odevov v našich obchodoch - 9. trieda.

2016/2017              Počasie. Ako prší dážď - vystúpenie žiakov 1. triedy, Keď slniečko svieti - vystúpenie žiakov 2. triedy, Štyri ročné obdobia - vystúpenie žiakov 3. triedy, Modelovanie počasia v programe Baltík - žiaci 4. triedy, Praktická meteorológia (meranie a zaznamenávanie počasia v Bystričanoch) - 5. trieda, Príbeh dažďovej kvapky - 5. trieda, Monzúny (počasie v Ázii) - 6. trieda, Snehové kráľovstvo (sneh ako ho nepoznáte, krása snehových vločiek) - 8. trieda, Mobilné aplikácie na sledovanie počasia - K. Šteinerová, Ako počasie ovplyvnilo dejinné udalosti - J. Išky, Kyslé dažde v okolí Bystričian - Lea Letavajová.

2014/2015             Kikatonka  - výsledky súťaže v programovaní Creative Baltie 2014 (A. Kytková, K. Šteinerová), Hradiská - ako sa žilo v stredoveku na hradiskách (N. Radosová, V. Radosová), Čo nás ohrozuje - drogy a drogové závislosti (Kat. Bodoríková, L. Letavajová, E. Mendel), Ako desiatujeme - prieskum stravovacích (ne)zvyklostí (M. Tásková, B. Radosová), Spotreba elektrickej energie v domácnostiach - aká je spotreba elektrickej energie v domácnostiach deviatakov (D. Gavliaková, B. Gašparovičová, K. kondllová), Lego mindstorm - programujeme roboty z Lega (J. Valko, S. Radosová, V. Holecová, V. Bobok), Pravda o vode - ako plytváme vodou a nevieme o tom (A. Kiripolský).

2013/2014            Vedecká cukráreň, (Andrea Medzihorská, Miroslava Antalová, Dávid Sluka) a Kristína Bodoríková (8. tr.) študovali, ako sa pestuje, spracováva a vyrába čokoláda, prezentovali výsledky ochutnávky mliečnej čokolády a naučili sa, ako sa vyrábajú čokoládové pralinky. Spotreba vody v domácnosti - Marianna Tásková, Bianka Radosová  (7. tr) prezentovali výsledky prieskumu o spotrebe vody v domácnostiach žiakov a hľadali možnosti jej šetrenia v každodennom živote. Pátranie po predkoch -  Vanesa Holecová (5. tr.), Chov exotického vtáctva - Richard Ambróz (7. tr.), Zuzana Plešková (8. tr.) prezentovala projekt z chémie Tichí zabijaci – chemické zbrane o účinkoch nebezpečných a otravných plynov na ľudský organizmus, o spôsoboch ich likvidácie a úlohách Organizácie pre zákaz chemických zbraní. Spotreba elektrickej energie v domácnosti - Patrícia Plachá, Rebeka Plachá (9. tr.) prezentovali výsledky merania spotreby elektrickej energie vo svojich domácnostiach, zisťovali, koľko platia za elektrickú energiu a aká je priemerná spotreba rodiny.