Hviezdoslavov Kubín

„Ó mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá, je, vidím, cítim, celok života...“

(P. O. Hviezdoslav)

Aj vškolskom roku 2020/2021sa žiaci 1. stupňa vzorne pripravovali na prednes poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Ako prvé sa uskutočnili triedne kolá, do ktorých sa zapojili všetci žiaci 2. a 3.  ročníka a vybraní žiaci zo 4. ročníka. Oceňujeme ich snahu a udeľujeme im pochvalu, za prejavený záujem o prednes aj náročnejších literárnych ukážok. Do školského kola postúpili viacerí žiaci, ktorí do svojho prednesu vložili aj kúsok hereckého umenia. Víťazom školského kola v I. kategórii sa stal žiak 3. ročníka Tobiáš Plachý. Srdečne blahoželáme.