Olympiáda z anglického jazyka

Olympiáda v anglickom jazyku je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl,v ktorej majú preukázať vedomosti a zručnosti v tomto cudzom jazyku. Hodnotí sa niekoľko oblastí: slovná zásoba, gramatika, čítanie a porozumenie neznámeho textu, počúvanie a porozumenie, práca s obrázkom a voľný rozhovor.

Náš žiak a úspešný riešiteľ Lukáš Zahoranský (9. ročník) dosiahol výborné 3. miesto v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku – kategória 1B, ktoré sa konalo online formou 13. 1. 2021. Okresného kola olympiády v kategórii 1A sa zúčastnila aj žiačka 7. ročníka Ema Šteinerová, ktorá obsadila 14. miesto. Ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy, za vynaložený čas a gratulujeme k peknému výsledku. (E. Mendelová)