Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 15. októbra 2021 sa vybraní žiaci našej školy (Ema Šteinerová – 8. trieda, Adam Barta – 9. trieda, Martin Kiripolský – 9. trieda) zapojili do školského kola olympiády v slovenskom jazyku a literatúry (OSJL). Tentokrát však školské kolo prebiehalo online a bolo organizované centrálne v rovnakom čase na celom Slovensku. Zapojení žiaci vypracovali v daný deň písomný test a následne preukázali svoje zručnosti v transformácii textu. Víťazom školského kola sa stal žiak Adam Barta, ktorý tak získal oprávnenie registrovať sa do okresného kola.

Okresné kolo OSJL sa uskutočnilo 12. novembra 2021 formou online testu. V okresnom kole získal náš žiak Adam Barta 24/25 bodov podobne ako víťaz. Odovzdanie vypracovania o 2 minúty neskôr ho odsunulo v celkovom hodnotení na 2. miesto. Adamovi Bartovi blahoželáme k výbornému výkonu a ďakujeme za reprezentáciu školy. (Z. Horniaková)