Spelovanie

„Koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človekom.“ Znalosť cudzích jazykov umožňuje lepšiemu porozumeniu medzi ľuďmi, uľahčuje život pri cestovaní, v práci... Na našej škole majú žiaci možnosť študovať nemecký a anglický jazyk. Po nadobudnutí istých znalostí, vedomostí, zručností, sa môžu deti prezentovať v praxi. Žiaci tretieho, štvrtého a piateho ročníka si to vyskúšali hravou formou. Súťažili v piatich tímoch. Najskôr si spevom piesne o anglickej abecede rozcvičili svoje jazýčky. Potom nasledovala samotná súťaž využitím interaktívnej tabule. V prvom kole v programovacom jazyku Baltík mali pripravených 10 písmen, ktoré si dieťa náhodne vygenerovalo. Jeho úlohou bolo správne ich vyhláskovať. Každý člen tímu mohol získať 10 bodov.  V druhom kole bolo potrebné vyhláskovať pripravené anglické slová s rovnakým počtom písmen, aby súťaž i následné hodnotenie bolo spravodlivé pre zúčastnené tímy. Najlepšie v získaní bodov pre svoj tím a v správnosti hláskovania sa darilo trom tretiačkam Sabíne Bartovej, Zoji Dadovej, Lucii Mištinovej. V náročnej konkurencii zvíťazili o jeden bod oproti tímu štvrtákov. Blahoželáme!

Umiestnenie

Trieda