Creative Baltie

Creative Baltie 2018

V mesiaci október sa uskutočnilo školské kolo prvej počítačovej súťaže v tomto školskom roku, ktorej sa pravidelne zúčastňujeme. CREATIVE BALTIE 2018 je kreatívna súťaž, tvorenie projektov na ľubovoľnú tému. Výhodou zapojených je možnosť tvoriť v programe Baltík v tíme i individuálne. Školské kolo absolvovalo šesť tímov v B kategórii. Najlepšie sa darilo jednotlivcovi zo 4. ročníka Matúšovi Gálusovi. Blahoželáme!

Jeden z našich programátorov Matúš Gálus (4.r.), víťaz školského kola súťaže Creative Baltie 2018 postúpil do medzinárodného kola. Konalo sa v meste Brno v Českej republike na pôde Fakulty informačných technológií VÚT Brno. Zúčastnili sa ho žiaci základných a stredných škôl z troch krajín. Matúš nás reprezenoval v B kategórii a umiestnil sa na veľmi peknom 11. mieste. Svoj projekt predstavil v programovacom jazyku Baltie 3 v anglickom jazyku. Ďakujeme a blahoželáme!

Okrem súťaže absolvovali deti aj zaujímavú exkurziu. Boli sa pozrieť do serverovne fakulty – na miesto, kde sa ukladajú všetky dáta, ktoré tu ukladajú a spracovávajú. (K. Lukáčová)