Biblická olympiáda

Biblická olympiáda 2018

Dňa 22. marca 2018 sme sa zúčastnili dekanátneho kola súťaže Biblická olympiáda v Partizánskom. V súťaži medzi sebou súperia trojčlenné družstvá, témou tohto ročníka bola kniha Genezis a evanjelium podľa Marka. Náš tím pracoval v zložení Jakub Išky, Mário Radosa, obidvaja z 8.triedy a Paulína Gálusová z 5.triedy. Súťažilo sa v piatich kolách a žiaci museli preukázať mnoho znalostí zo Svätého písma, ale aj zo základov katechizmu a katolíckej viery.

Naše družstvo nakoniec obsadilo 3. miesto, ale možno dôležitejšie ako umiestnenie je pocit zo stretnutia s Božím slovom, s ostatnými súťažiacimi a pánom dekanom a kaplánom.