Fyzikálna olympiáda

Aj v tomto školskom roku prebehlo 16. marca 2022 okresné kolo Fyzikálnej olympiády online formou pre kategórie žiakov 8. a 9. ročníka.

V oboch sme mali zastúpenie, v kategórii E (9. ročník) súťažili dvaja žiaci, z nich ale len jeden odovzdal riešenia úloh. Adam Barta splnil podmienky pre úspešného riešiteľa a obsadil 4. miesto. V kategórii F (8. ročník) súťažili dve žiačky – Ema Mazánová a Ema Šteinerová, ich bodové zisky však nestačili na umiestnenie medzi úspešnými riešiteľmi., a obsadili konečné 8. a 9. miesto. Úlohy v tejto kategórii boli nad sily väčšiny účastníkov, pretože len jeden súťažiaci sa stal úspešným riešiteľom kategórie. Všetkým našim zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešnému riešiteľovi blahoželáme! (I. Plachá)