Slávik Slovenska

SLÁVIK SLOVENSKA 2022

Slávik Slovenska je celoslovenská súťaž v spievaní slovenských ľudových piesní. Na našej škole ich interpretovalo 16 dievčat a chlapcov v troch kategóriách školského kola. Vo štvrtok 5. mája 2022 zneli školou piesne - Sedemdesiat sukieň mala, Pod horou, pod horou, Na tej Detve, Tenká som ja, tenučká, Mala som vo fertuške čerešne, Keď som bol maličký pacholíček, Kysuca, Kysuca……. Deti spievali s láskou, radosťou, ukázali svoju šikovnosť, bezprostrednosť a prirodzenosť v celkovom prejave, odvahu vystúpiť pred obecenstvom. Publikum každého speváka odmenilo potleskom. Porotu spomedzi všetkých súťažiacich najviac zaujali výrazné chlapčenské hlasy, ktoré vyhrali vo svojich kategóriách:

1. kategória Patrik Gašparovič (2. tr.),

2. kategória Libor Plevka (4. tr.)

3. kategória Alexander Gašparovič (8. tr.)

Do okresného kola postupuje Libor Plevka.

K. Lukáčová