Technická olympiáda

Technická olympiáda je súťaž, určená pre žiakov 5.- 9. ročníka. Pozostáva z vedomostného testu, zameraného na poznanie technických materiálov, ich vlastností a použitia v praxi, elektrotechniku, techniku v domácnosti, informatiku a históriu techniky. Žiaci súťažia v dvoch kategóriách - kategória A je určená pre ôsmakov a deviatakov, v kategórii B súťažia žiaci 5. - 7. ročníka.

Okresné kolo Technickej olympiády sa uskutočnilo vo štvrtok 25. novembra 2021 online formou pre žiakov oboch kategórií. V tomto školskom roku sme do súťaže zapojili len žiakov 9. triedy, ktorí súťažia v kategórii A ako tím. Online test vyriešili žiaci samostatne a ich bodové zisky sa prepočítali do výsledku dvojice. Obsahom súťažného testu boli úlohy teoretického aj praktického charakteru, zamerané na rôzne odvetvia technickej praxe aj údržby domácnosti. Deviataci Adam Barta a Martin Kiripolský sa umiestnili na 7. mieste (súťažilo 17 tímov) a stali sa úspešnými riešiteľmi súťaže. Obom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. (I. Plachá)