Navigácia

Futbal st. žiaci Malý futbal ml. žiačky Malý futbal ml. žiaci Malý futbal Jednota cup st. žiačky Malý futbal st. žiaci Malý futbal Mc Donalds cup Florbal ml. žiačky Florbal ml. žiaci Florbal st. žiačky Florbal st. žiaci Vybíjaná MIX Vybíjaná ml. žiaci Vybíjaná st. žiačky Vybíjaná st. žiaci Basketbal ml. žiačky Basketbal ml. žiaci Basketbal st. žiačky Basketbal st. žiaci Volejbal staršie žiačky a žiaci Florbalový turnaj tried Beh oslobodenia obce Bystričany Basketbalový turnaj tried Atletika Stolný tenis Bedminton Beh SNP Zemianske Kostoľany Prehadzovaná Turnaj o pohár riaditeľky ZŠ Energetikov Školská olympiáda Vybíjaná ml. žiačky

Malý futbal ml. žiačky

Krajské kolo 

Dňa 23. 5. 2023 sa konalo Krajské kolo Školského pohára SFZ. Krajského kola sa okrem našich reprezentatiek zúčastnili žiačky zo ZŠ Pavla Demitri v Dubnici nad Váhom a zo ZŠ Čachtice. 

V prvom zápase sme nastúpili proti ZŠ Pavla Demtru. Úvod zápasu nám vyšiel a postupne sme vyhrávali 3:0. Súperkám zlepšili napádanie našich hráčok a podarilo sa im znížiť nepriaznivý stav na 3:2. Nakoniec sme tesné vedenie udržali a zápas dokázali priviesť do úspešného konca. Všetky tri góly strelila Sabína Bartova. 

V priamom súboji o víťazstv v turnaji a zároveň postup do celoslovenského finále sme sa stretli zo žiačkami zo ZŠ Čachtice. Čachtičanky nás prekvapili dvoma rýchlymi gólmi a od začiatku zápas kontrolovali. Nedovolili našim hráčkam vypracovávať si žiadne šance a nakoniec jednoznačne zvíťazili 4:0. 

Ďakujeme našim reprezentatkám za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme k zisku druhého miesta.

Reprezentovali: Vanesa Kováčiková, Sabína Bartová, Lucia Mištinová, Rebeka Matiašková, Ida Galbavá, Ema Kobesová, Zoja Dadová, Natália Birošíková. 

Regionálne finále 

Víťazstvo v okresnom kole sme si vybojovali účasť v Regionálnom kole, ktoré sa konalo 3. 11. 2022 v Bánovciach nad Bebravou. V Regionálnom finále sa stratli víťazky okresu Prievidza - ZŠ Bystričany, víťazsky okresu Partizánske - ZŠ Bošany a víťazky okresu Bánovce nad Bebravou - ZŠ Partizánska Bánovce nad Bebravou. 

V prvom zápase sme si zmerali sily zo žiačkami z Bošian. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas. Naše dievčatá sa ujali vedenia na 1:0 strelou Vanesy Kováčikovej s polovice ihriska. Súperky sa nevzdali a po chybách v našej obrane sa ujali vedenia postupne až na 1:3. Potom sa šťastena vrátila na kopačky žiačok z Bystričian a troma gólmi otočili priebeh zápasu (4:3). Súperky o chvíľu na to opäť zdramatizovali stretnutie a vyrovnali na 4:4. V poslednej minúte riadneho hracieho času sa nám našťastie podarilo skórovať a zvíťazili sme 5:4. 

V druhom zápese turnaja zvíťazili žiačky zo ZŠ Bošany nad ZŠ Partizánska Bánovce nad Bebravou presvedčivo 8:1. 

V treťom stretnutí turnaja nastúpili opäť futbalistky z Bystričian s cieľom zvíťaziť a postúpiť do finále krajského kola. Aj keď sa babám nedala uprieť snaha o víťazstvo, rodilo sa veľmi ťažko. Prehrávali sme 1:0, 2:1, tesne po polčase to bolo 3:3. Nakoniec však dievčatá pretrhli streleckú smolu a zvíťazili 6:3. 

Okresné finále

V stredu 26. 10. 2022 sa konalo finále okresného kola vo futbale žiačok ročníkov 5. – 7. na ZŠ Energetikov v Prievidzi, ktorého sa zúčastnili ZŠ Nitrianske Pravno, ZŠ Mierová Handlová, ZŠ Energetikov Prievidza a ZŠ s MŠ Bystričany. V turnaji a hralo systémom „každý s každým“.

Naše žiačky nastúpili v prvom zápase proti ZŠ Nitrianske Pravno a od začiatku dominovali v zápase. Súperky sa len sporadicky dostávali na našu polovicu. Z množstva príležitostí naše reprezentantky 3 využili a presvedčivo zvíťazili 3:0.

V druhom zápase sa naše stretli so súperkami zo ZŠ Mierová Handlová. Po drvivej prevahe sme zvíťazili 7:0 (zápas skončil o 5 minút skôr).

V poslednom zápase sme sa stretli v priamom súboji o prvé miesto so ZŠ Energetikov Prievidza. Napokon sa však žiadna dráma nekonala. Súperky sa snažili ohroziť našu bránu len pri rozohrávaní po strelenom góle od polovice ihriska. Aj v tomto zápase naše dievčatá potvrdili, že najlepší dievčenský futbal v okrese sa hrá v Bystričanoch. Súperky vyprevadili s debaklom 8:0 a zaslúžene sa stali MAJSTERKAMI OKRESU. Počas celého turnaja predvádzali pekný kombinačný futbal a zaslúžene dostali pochvalu aj od trénerov súperiek. Víťazstvom si zabezpečili postup do Regionálneho finále, ktoré sa uskutoční v Bánovciach nad Bebravou.

Reprezentovali: Lucia Mištinová, Vanesa Kováčiková, Rebeka Matiašková, Zoja Dadová, Ema Kobesová, Natália Birošíková, Sabína Bartová, Ida Galbavá.

Výsledky: 

ZŠ Energetikov - ZŠ Handlová 3:0

ZŠ Bystričany - ZŠ Nitrianske Pravno 3:0

ZŠ Bystričany - ZŠ Handlová 7:0

ZŠ Energetikov - ZŠ Nitrianske Pravno 1:0

ZŠ Nitrianske Pravno - ZŠ Handlová 1:0 

ZŠ Bystričany - ZŠ Energetikov 8:0

Obvodné kolo:

Dňa 11. 10. 2022 sme sa na našom domácom ihrisku stretli vo finále obvodného kola s reprezentatkami z Nitrianskeho Rudna. Naše reprezentantky podali dobrý výkon a zvíťazili 4:1. Víťazstvom si zabezpečili postup do okresného finále.