Elokované pracoviská

Objednávka zošitov

Pripravujeme

Vitajte na stránke našej školy

• Vážení rodičia,

od pondelka 17. 5. 2021 sa menia pravidlá pre účasť žiaka základnej školy na prezenčnom vzdelávaní v okrese v I. stupni varovania (ružový okres, Prievidza). Pri nástupe do školy v pondelok 17. 5. 2021 je zákonný zástupca žiaka 1. - 9. ročníka povinný predložiť Vyhlásenie o bezinfekčnosti (tlačivo je v prílohe) iba v prípade, že neprítomnosť dieťaťa na vyučovaní trvala viac ako tri po sebe nasledujúce dni vrátane víkendu (napr. ak žiak chýbal v piatok 14. 5., v pondelok je potrebné predložiť Vyhlásenie). Ak neprítomnosť žiaka trvala viac ako 5 pracovných dní z dôvodu akéhokoľvek ochorenia (bez sviatkov a víkendov), je potrebné predložiť potvrdenie o chorobe vydané lekárom. Tieto povinnosti platia pri prerušení dochádzky žiaka do školy v akomkoľvek termíne (nie len po víkende). Negatívny test žiaka ani rodiča nie je potrebný. Odporúčame a prosíme rodičov o využívanie elektronického podania Vyhlásenia v aplikácii Edupage. Upozorňujeme, že rúško, respirátor alebo iné prekrytie horných dýchacích ciest je stále povinné pre všetkých žiakov.

• Krajského kola Fyzikálnej olympiády sa 21. 4. 2021 zúčastnil Filip Išky (9. tr.), ktorý postúpil ako víťaz okresného kola a jediný zástupca okresu Prievidza v súťaži. S online úlohami krajského kola si výborne poradil a v konkurencii najlepších sa umiestnil na skvelom 2. mieste, čím vytvoril historicky najlepšie umiestnenie žiaka ZŠ s MŠ Bystričany na tejto úrovni predmetovej olympiády. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy. (I. Plachá)

• 22. apríla sme si pripomenuli Deň Zeme. Zachovávať krásne a čisté životné prostredie bolo motívom výzvy „ Sprav dobrý skutok pre našu Zem, do ktorej sa zapojili žiaci 3. ročníka. Pozrite si fotografie v galérii Deň Zeme - 3. trieda. (Ľ. Fruňová)

• Dňa 22. 4. 2021 sa online formou uskutočnilo krajské kolo chemickej olympiády, do ktorého postúpili obaja naši úspešní riešitelia z okresného kola, deviataci Lukáš Zahoranský a Filip Išky. Do riešenia úloh krajského kola sa zapojil len Filip Išky, ktorý sa stal úspešným riešiteľom. Gratulujeme k peknému výkonu a ďakujeme za reprezentáciu. (M. Drexlerová)

• V utorok 20. 4. 2021 sa zúčastnili siedmačky Ema Šteinerová a Ema Mazánová biologickej olympiády kat. D. Obe dievčatá sa stali úspešnými riešiteľkami, pričom Ema Šteinerová obsadila výborné 4. miesto a Ema Mazánová 16. miesto. Obom dievčatám gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu. (M. Drexlerová)