Navigácia

Elokované pracoviská

Pripravujeme

Počet návštev: 3246353

Vitajte na stránke našej školy

Novinky

  • Oznamujeme žiakom a rodičom, že na základe potvrdeného výskytu ochorenia Covid-19 u žiakov 2. a 5. triedy rozhodol riaditeľ školy o prerušení prezenčného vyučovania v týchto triedach do stredy 26. 1. 2022 vrátane. Žiaci 2. a 5. triedy sa budú vzdelávať v tomto období dištančnou formou. Ostatné triedy sa ďalej vzdelávajú prezenčne podľa bežného rozvrhu. Odporúčame všetkým rodičom, aby otestovali deti AG samotestami zvlášť v prípade, ak sa u nich prejavia aj mierne príznaky ochorenia (nádcha, upchatý nos, kašeľ, zvýšená teplota, bolesť hrdla, bolesť hlavy, únava, bolesť svalov, hnačka).

  • 24. decembra 2021 sa pod školským vianočným stromčekom objavil krásny darček v podobe nových a zaujímavých kníh, ktorých domovom sa stane školská knižnica.

    Po návrate z prázdnin vás, milí žiaci, čakajú neuveriteľné, ale pravdivé mačacie príbehy z celého sveta a najlepšia detská kniha roka Tetovaná mama. Unikátom v našej knižnici bude nadčasová publikácia Chlapec, krtko, líška a kôň, ktorá si našla svoje miesto v srdciach detských i dospelých čitateľov. Príbeh veľryby Gerdy, ktorá hľadá svoj domov, zaujme najmenších čitateľov nielen ľahkosťou slova, ale i nádhernými ilustráciami. Priateľstvo, zaľúbenie, problémy s rodičmi, či obyčajný zubný strojček sú témami ďalších vianočných kníh, ktoré si medzi vami určite nájdu spokojných čitateľov.

  • Séria Na slovíčko, pán/pani ...! vzniká v priebehu školského roka 2021/2022 ako jedna z foriem podpory a inšpirácie čítania kníh u našich žiakov. Každý mesiac si vybraní žiaci z II. stupňa základnej školy zvolia učiteľa, s ktorým budú viesť a zaznamenávať rozhovor o knihách a vzťahu k nim.

    Prvým účastníkom interviewu sa stal pán riaditeľ školyMgr. Kamil Šteiner, ktorý sa netají svojou záľubou čítania kníh. Rozhovor, ktorý viedli Paulína Gálusová a Adam Barta, žiaci 9. ročníka, sa uskutočnil 3. decembra 2021. O tom, čo číta rád pán riaditeľ, či má rád poéziu alebo filmové spracovania kníh, a mnoho ďalšieho sa dozviete v časti Projekty a aktivity. (Z. Horniaková)

  • Pytagoriáda je matematická súťaž pre žiakov 3. – 8. ročníka, ktorej osobitosťou je nielen riešenie rôznych matematických úloh, ale aj dôraz na rýchlosť riešenia. Školské kolo sa konalo v dňoch 8. decembra 2021(3., 4., a 5. ročník) a 9. decembra 2021 (6., 7. a 8. ročník) online formou. Úspešní riešitelia školského kola postupujú do okresného kola: Štefan Humaj (3. tr.), Simona Bartová (4. tr.), Zoja Dadová (5. tr.), Jakub Hruboš (6. tr.), Adriana Bartová, Ema Šteinerová (obe 8. tr.). Výsledky všetkých súťažiacich si môžete pozrieť v časti Olympiády a súťaže.

  • Žiaci 1. - 4. triedy základnej školy v Bystričanoch budú mať možnosť zúčastniť sa na ročnom programe rozvoja pohybových zručností vďaka tréningovému programu O2 Akadémia Mateja Tótha. O účasť v programe sa škola prihlásila a získala ho víťazstvom v hlasovaní medzi prihlásenými školami. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili v hlasovaní - žiakom, učiteľom, zamestnancom školy a ich blízkym i vzdialeným rodinám, občanom a vedeniu obce, priateľom školy, podporujúcim organizáciám a školám, známym i neznámym hlasujúcim, vďaka ktorým škola vyhrala v Trenčianskom kraji v kategórii škôl do 200 žiakov.