Navigácia

Elokované pracoviská

Pripravujeme

Počet návštev: 3638950

Vitajte na stránke našej školy

Novinky

  • Štvrtok 23. novembra 2023 sme si s deťmi z ŠKD I. spríjemnili návštevou knižnice. V spolupráci s pani Katarínou Pastierikovou sme sa s detičkami porozprávali o predvianočnom adventnom období. Vypočuli sme si príbeh o Svätom Mikulášovi a prečítali sme si pár čarovných vianočných príbehov. Nakoniec nám deti prezradili čo by si priali od Ježiška, a ako sa oni pripravujú na obdobie Vianoc. Každý si napokon odniesol sladkú odmenu aj sviatočnú omaľovánku. Ďakujeme pani Kataríne Pastierikovej za ochotu a príjemne strávené popoludnie. (A. Oravcová)

  • Na sviatok Všetkých svätých sa v niektorých krajinách oslavuje Halloween. Tradičnými znakmi sú vyrezávané tekvice – Svetlonosi. Aj my s školskom klube sme sa pustili do výroby týchto svietiacich strašidielok. Deti pri ich vyrezávaní zažili kopec tvorivej zábavy. Hotové tekvicové dielka nám pekne skrášlili náš školský klub a na deti skoro ráno čakalo prekvapenie. Svetlonosi v kombinácií s horiacimi sviečkami v tmavej miestnosti vytvorili tajomnú až strašidelnú atmosféru a deťom vyčarili úsmev na tvári. Pozrite si fotografie v albume ŠKD - Svetlá Haloweenu. (P. Bartová)

  • Vo štvrtok 2. novembra 2023 po jesenných prázdninách sme si s deťmi v ŠKD užili zábavné popoludnie. Už takmer tradične sme rozprúdili našu Halloweensku zábavu plnú rôznorodých masiek. Niektoré deti si masky sami kreatívne vyrobili a iné si priniesli zaujímavé a strašidelné kostýmy. Nechýbalo veľa smiechu, tanca a súťažných hier. Ako prekvapenie nás prišla navštíviť pani Tekvica, ktorá deti do sýtosti vytancovala a priniesla im aj sladké dobroty. Pozrite si fotografie v albume ŠKD - Halloweenska zábava. (A. Oravcová, P. Bartová)

  • Dňa 24. 10. 2023 sa žiaci 1. – 4. - ročníka zúčastnili divadelného predstavenia ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ. Deti pútavý príbeh zaujal, držali palce Dorotke na jej ceste k čarodejníkovi. Ako inak, aj v tejto rozprávke vyhralo dobro nad zlom. Deti uverili, že rozprávka je slnečná krajina zdravého rozumu. Pozrite si fotografie v albume Čarodejník z krajiny OZ - divadelné predstavenie. (I. Zvalová)

  • Zdravá výživa je pre naše deti veľmi dôležitá. No často sa na ňu zabúdame. Preto sme si 13. októbra pripravili v ŠKD „Deň zdravej výživy“. Cieľom bolo priblížiť deťom dôležitosť konzumácie vitamínov. Naši klubári priniesli rôzne druhy ovocia, z ktorého sme si spoločne pripravili sladkú dobrotu – jabĺčkové smoothie. Veríme, že našim deťom zo školského klubu veľmi chutilo. Pozrite si fotografie v albume ŠKD - Zdravé dobroty z ovocia a zeleniny. (P. Bartová, A. Oravcová)