Elokované pracoviská

Pripravujeme

Vitajte na stránke našej školy

Novinky

• Každoročne druhú nedeľu v máji oslavujeme sviatok - Deň matiek, ktorý si zaslúži náš obdiv a úctu. Je to deň, kedy si pripomíname a oslavujeme dôležitosť matiek v našich životoch. Je to skvelá príležitosť ako sa poďakovať mamičkám za všetko, čo pre nás v živote robia. Deti v školskom klube si pre ne vlastnoručne vyrábali pozdravy a kvietky. Veríme, že sa ich darčeky budú mamičkám páčiť a potešia ich. Fotografie si pozrite v albume ŠKD - Deň matiek. (P. Bartová)

• Druhú májovú nedeľu sme slávili sviatok Dňa matiek v kultúrnom dome v Bystričanoch. Deti základnej školy a muzikanti zo základnej umeleckej školy si pripravili kultúrny program pod vedením svojich pedagógov. Mamám, starým mamám, krstným mamám venovali darčeky vo forme básní, piesní, scénky, tanca, hry na hudobných nástrojoch. Že sa im to podarilo, je známe. Odmenou boli úsmevy, milé pohľady prítomných ľudí, hlasný potlesk publika. Fotografie sú v albume Deň matiek - vystúpenie detí. (K. Lukáčová)

• Krajské kolo počítačovej súťaže Baltie 2024 sa uskutočnilo v ZŠ s MŠ Čereňany, kde sa stretli žiaci z troch škôl. Z našej základnej školy nás zastupovalo sedem žiakov v dvoch kategóriách – Sarah Belaňová, Oliver Pindroch, Marián Duda (3. tr.), Ela Galbavá, Liliana Kollárová (obe 4. tr.), Tamara Švorcová, Juraj Kajaba (5. tr.). V určitom časovom limite museli naprogramovať čo najviac z určených zadaných úloh zo súťažného servera. Deti všetko úspešne zvládli. Oficiálne výsledky budú známe až na konci mája. V neoficiálnom poradí sa najlepšie darilo v B kategórií (4.-6.r.) Jurajovi Kajabovi a v A kategórií (1-3.r.) Oliverovi Pindrochovi. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy. O oficiálnych výsledkoch krajského kola a nomináciách do medzinárodného kola vás budeme včas informovať. Fotografie si pozrite v albume Baltie 2024 - krajské kolo. (K. Lukáčová)

• ZŠ s MŠ Bystričany je organizátorom cezpoľného behu na počesť ukončenia bojov v 2. svetovej vojne a oslobodenia obce a regiónu. Súťaž je určená pre žiakov všetkých vekových kategórií, ktorí majú určené trate v dĺžke do 2,5 km. V školskom roku 2023/2024 sa po niekoľkoročnej vynútenej pauze uskutočnil 8. ročník Behu oslobodenia, v ktorom zápolilo 65 detí z Oslian, Čerenian, Zemianskych Kostolian a domácich z Bystričian. Na stupne víťazov sa z našich žiakov postavili: na 3. miesto Richard Matiaško (3. tr.), Liliana Kollárová (3. tr.), Sabína Bartová (7. tr.). Na 2. mieste sa umiestnili Adam Birošík (3. tr.), Adrián Brida (6. tr.). Jedinou víťazkou z našich účastníkov sa stala Rebeka Matiašková (7. tr.). Ďakujeme našim žiakom za úspešnú reprezentáciu školy! Kompletné výsledky všetkých kategórií uvádzame v module Športové súťaže. Fotografie si pozrite v albume Beh oslobodenia obce Bystričany.

• Ministerstvo obrany SR a mesačník OBRANA vyhlásili 23. ročník výtvarnej súťaže Vojaci očami detí. Určená je pre žiakov základných škôl. Do súťaže sa zapojili aj naši šikovní žiaci z rôznych ročníkov a ich práce boli následne odoslane do súťaže. Držíme im palce. Fotografie sú v albume Vojaci očami detí - výtvarná súťaž. (I. Zvalová, P. Bartová)